REȘIȚA – Potrivit site-ului Federației Române de Fotbal, 15 cluburi, printre care și CSM Reșița, au solicitat și au primit certificatul pentru participarea în Liga 2, în sezonul 2021/2022. Decizia finală se va da, cel mai probabil, săptămâna viitoare!
REȘIȚA – Unul dintre obiectivele primarului Ioan Popa este modernizarea stadionului din Valea Domanului, iar documentația a fost deja depusă la CNI!
CARAȘ-SEVERIN – Bando Jumpei, un antreprenor care are afaceri în domeniul IT în Japonia și Malaezia, și-a manifestat intenția de a deveni patronul echipei din Ezeriș. Principalul merit al acestui ajutor primit de cei de la Progresul Ezeriș îl are fotbalistul japonez Takenori Kawagoe, care a promovat clubul cărășean pe continentul asiatic!
REȘIȚA – După ce a anunțat că principalul obiectiv al sezonului viitor este revenirea în Liga 2, Dan Alexa s-a mișcat repede și și-a întărit lotul cu 7 jucători noi. Unii dintre ei au evoluat la echipe de tradiție din fotbalul românesc, cum ar fi Rapid, Universitatea Craiova, FC Argeș sau UTA Arad!
REȘIȚA – Cupa Reșiței la șah a avut loc la finalul săptămânii trecute, în Sala Polivalentă, și s-a desfășurat cu prilejul aniversării a 250 de ani de industrie la Reșița. La startul competiției s-au aliniat 27 de participanți din Reșița, Caransebeș, Bocșa, Teregova și Timișoara!
REȘIȚA – Micii înotători reșițeni au participat recent la Campionatul Național, categoria de vârstă de 10-11 ani, la București. Turneul a reunit aproximativ 130 de concurenți!
REȘIȚA – Așa cum Jurnal de Caraș-Severin și Caon au anunțat încă de săptămâna trecută, Dan Alexa a ajuns la o înțelegere cu CSM Reșița. Obiectivul pe termen scurt al lui Alexa pe banca tehnică a Reșiței este promovarea în Liga 2, iar pe termen lung este ducerea echipei în Liga 1. Primarul Ioan Popa a anunțat că nu vor fi probleme financiare, la fel cum n-au fost nici în trecut!
REȘIȚA – „Lupt pentru mine! Lupt pentru România!”, este mesajul transmis de reșițeanca Alina Vuc, cu câteva săptămâni înainte de marea competiție olimpică de la Tokyo!
REȘIȚA – Asociația Județeană de Fotbal Caraș-Severin va avea din sezonul 2021/2022 trei arbitri pentru Liga 3, unul pentru Liga 2, șapte observatori de joc din județ vor fi prezenți la partidele din Ligile 2 și 3, iar alți trei observatori de arbitri vor fi delegați la Liga 2 și Liga 3!
REȘIȚA – După ce în urmă cu aproximativ două săptămâni sportivii de la secția de kickboxing a CSM Reșița s-au întors acasă cu opt medalii de la Campionatul Național, acum aceștia au urcat de șapte ori pe podiumul de premiere la Grand Tournament 3!
