REȘIȚA – Campionatele Naționale de atletism, în proba de 20 de km marș, pentru seniori, tineret și juniori I au avut loc pe data de 27 iunie, la Pitești!
REȘIȚA – Echipa formată din Clubul Sportiv Municipal Reșița și Clubul Sportiv Școlar Reșița a devenit vicecampioană națională, în cadrul Campionatului Național pe echipe, pentru juniori I și II. Concursul a avut loc la Bistrița, iar sportivii reșițenii au fost însoțiți la această competiție de antrenorii Robert Bălan și Alex Avram!
CARAŞ-SEVERIN – Regal automobilistic, în zilele de 26 şi 27 iunie, pe Valea Domanului. Reșița este gazda unei noi etape a Campionatului Național de Viteză în Coastă. Evenimentul poate fi urmărit online sau chiar de pe traseu!
REȘIȚA – O întrebare care stă de câteva zile pe buzele microbiștilor reșițeni, dornici să afle ce se mai întâmplă cu CSM Reșița, după returul dezastruos din Liga 2, care a dus la retrogradarea echipei. Asta deși condițiile oferite la Reșița de administrația locală condusă de Nelu Popa au fost peste ale multor echipe de Liga 2 care au reușit totuși să se mențină în al doilea eșalon fotbalistic!
REȘIȚA – Sportivii pregătiți de Mihai Turculeanu, Florin Dință și Adrian Dacica au reușit și în acest an să obțină rezultate notabile la Campionatul Național de lupte pe plajă, U15. Competiția a avut loc în stațiunea Costinești!
REȘIȚA – Înotătorul Denis Popescu, legitimat la Clubul Sportiv Școlar Reșița, a reușit să câștige cinci medalii la Campionatul Naţional pentru seniori, tineret şi juniori, desfășurat zilele trecute la București!
REȘIȚA – Campionatul Național de karate WUKF, destinat categoriei sub 13 ani, s-a desfășurat în localitatea Mediaș, în perioada 18- 20 iunie. Printre cele 44 de cluburi participante și aproximativ 400 de sportivi s-au numărat și sportivii de la Palatul Copiilor, legitimați la C.S.Muncitoresc Reșița!
REȘIȚA – Portarul Darko Siminiceanu, fost elev al lui Cristian Bercseny la CSM Reșița, acum la Dinamo, a intrat în atenţia antrenorilor olandezi de la Soccer Academy, care i-au propus să-și continue pregătirea la Eindhoven!
REȘIȚA – Echipa de fotbal american Reșița Locomotives a organizat sâmbătă, 19 iunie, pe terenul sintetic din Parcul Siderurgistului, o nouă prezentare a acestui sport!
OȚELU ROȘU – În perioada 18-19 iunie, la Budapesta a avut loc Campionatul European WFL-IIMBF-RIBO. La acest concurs a participat și Marcus Aurelius Andrei Lungu, legitimat la Complex Gym Oțelu Rosu, unde este antrenat de tatăl său, Adrian Lungu. Puștiul din Oțelu Roșu a cucerit două medalii de aur, în probele Light Contact și K1 light!
