Caraş-Severin, Romania

REȘIȚA – Luptătorii reșițeni au participat la Campionatul Național U23 de lupte, organizat în perioada 18-20 noiembrie, la Cluj-Napoca! Ca de obicei, sportivii pregătiți de Adrian Dacica, Florin Dință și Andrei Franț au reușit să urce pe podium, câștigând nu mai puțin de cinci medalii!

Caraş-Severin, Romania







Advertorial

Ştirile judeţului Caraş-Severin

REȘIȚA – Încă un tânăr de 25 de ani s-a înfipt într-un stâlp de tramvai dintre sensurile de mers de pe podul de la Pompieri. Potrivit salvatorilor, incidentul a fost raportat la 112, iar tânărul care conducea pe podul Stavila din Reșița a derapat cu autoturismul și a intrat în stâlp. Din fericire, victima era conștientă la sosirea echipajelor de intervenție!

BERLIŞTE – Pompierii militari cărăşeni au fost din nou pe baricade în noaptea de miercuri spre joi, în Milcoveni, sat aparţinător comunei Berlişte. Două echipaje de salvatori cu două autospeciale de stingere de la Secţia Oraviţa au intervenit, în urma unui apel la 112, dat în jurul orei 22.00, la un incendiu care a cuprins un fânar de la o gospodărie din sat.

REȘIȚA – CSM Reșița s-a reunit miercuri, 1 iulie, la stadionul din Valea Domanului, dar jucătorii lui Alex Pelici nu s-au antrenat. Aceștia au făcut testele pentru coronavirus, iar dacă totul va fi în regulă, de joi fotbaliștii se vor apuca de treabă. Având în vedere faptul că se fac lucrări la suprafața de joc de pe stadion, antrenamentele vor avea loc pe terenul sintetic din Valea Domanului și la baza Gloria!