CARAŞ-SEVERIN – Primele doze de vaccin anti-COVID-19, aproximativ 1250, sunt aşteptate joi în judeţul nostru şi vom avea, în primă…
GÂRNIC – Sintetizăm astfel obiectivele aflate în execuție la Gârnic. Alte ținte sunt avute în vedere!
ADVERTORIAL. Dădeai o tură prin mall și-ai văzut un ceas Fossil extraordinar. Era atât de frumos încât aproape l-ai cumpărat pe loc. Stai puțin, era ceas Fossil sau ceas Casio? În fine, nu contează ce marcă era, important este că ți-ar fi venit foarte bine. Dar oare chiar ți-ar fi venit foarte bine? Începi să ai îndoieli.
Advertorial
Ştirile judeţului Caraş-Severin
REȘIȚA – Cupa „Mărțișor’’ la șah a fost organizată miercuri, 1 martie, și a reunit la start 31 de participanți!
REȘIȚA – După transferul activelor spre Hidroelectrica, ar trebui să nu mai fie probleme în următorii 20-50 de ani. Declarația îi aparține primarului Ioan Popa, care estimează că nu va dura mai mult de două luni până când activele importante ale societății vor fi transferate spre cea mai mare companie de stat din România pe zona de energie sau către o subsidiară a acesteia!
CARAȘ-SEVERIN – Asta a spus președintele Consiliului Județean după ce consilierul Ioan Crina l-a făcut ghiolban, revoltat că șeful județului a declarat anterior că opoziția este de trei lulele, după ce a pus în pericol proiectul pentru Semenic!
GLIMBOCA – Oamenii legii s-au pregătit să audieze, astăzi, zece bărbați în legătură cu un dosar penal presărat cu amenințări, inclusiv video pe rețelele de socializare, dar și cu acte de nerespectare a regimului armelor și munițiilor!
CARANSEBEȘ – În prag de An Nou, managerul interimar al Spitalului Municipal de Urgență Caransebeș (SMUC) vine cu o veste mult așteptată de caransebeșeni și nu numai: Ambulatoriul de specialitate, închis în urmă cu aproape un an de zile, va fi redeschis în prima lună din 2021!
REȘIȚA – După un an dificil pentru sportul reșițean, Clubul Sportiv Școlar Reșița, cu sprijinul Inspectoratului Școlar, a premiat antrenorii și sportivii care au obținut rezultate notabile la competițiile desfășurate în anul 2020!
REȘIȚA – Arbitrul reșițean Dorin Voina s-a retras din arbitraj, după o carieră de 20 de ani în care a condus partide la nivelul Ligii 3 și Ligii 2!
REȘIȚA – După ce clubul reșițean a reziliat contractul lui Deyvidas Matulevicius, al doilea jucător care părăsește gruparea din Valea Domanului este Bruno Vasiu. Fundașul în vârstă de 23 de ani a evoluat în doar cinci jocuri în acest sezon, iar Alin Minteuan a decis să nu se mai bazeze pe serviciile lui în partidele din 2021!
CARAȘ-SEVERIN – Chiar în Ajun, Direcția de Sănătate Publică Caraș-Severin a raportat încă două focare, la Reșița și la Oravița!
REŞIŢA – Nelu Popa spune că e posibil ca Reşiţa să aibă parte de artificii la cumpăna dintre ani. Dar recomandă ca ele să se vadă de acasă, de la fereastră!
CARAŞ-SEVERIN – Pentru că este vacanţă şi sărbătorile de iarnă să fie mai frumoase, recent, Banatul Montan a transmis pe pagina oficială informaţii importante despre locurile unde puteţi merge la munte, în judeţul Caraş-Severin!
REŞIŢA – Asta se va întâmpla începând de anul viitor, la Reşiţa, potrivit unei decizii a consiliului local!
