SLATINA-TIMIȘ – Prima ediție a Memorialului „Cristi Ghera” la tenis cu piciorul a fost câștigată de echipa formată din Avram Roberto și Todor Florin! Competiția s-a desfășurat pe terenul sintetic al școlii de la Slatina-Timiș!
BĂRBOSU – Cultura din satul Bărbosu a fost raportată la 112 de un bocșean care își închiriase casa de la țară unor timișoreni. Și a descoperit-o când a mers la livadă, să-și culeagă prunele!
REȘIȚA – CSM Reșița a încheiat anul 2020 cu o victorie, după ce a trecut sâmbătă, 5 decembrie, cu scorul de 2-0 de Ripensia Timișoara!
CARAŞ-SEVERIN – După cum ştiţi, preşedintele Consiliului Judeţean, Romeo Dunca, a avut câteva remarci acide şi la adresa chirurgilor din…
REŞIŢA – Municipalitatea reşiţeană a anunţat finalizarea lucrărilor de la parcul din zona Inelarului!
Advertorial
Ştirile judeţului Caraş-Severin
REȘIȚA – Tânărul tenismen Alexandru Dan Fânaru s-a clasat pe primul loc la Memorialul „Dr. Nicolae Doroiu”, în cadrul categoriei de vârstă de 12 ani. Competiția de tenis de câmp, organizată sub egida Federației Române de Tenis de Câmp, a avut loc la Timișoara, în perioada 19-21 august!
REȘIȚA – Antrenorul Flavius Stoican a semnat cu CSM Reșița, iar în cadrul unei conferințe de presă pe care o va susține astăzi își va prezenta strategia și obiectivul pe care și l-a propus la întoarcerea în Valea Domanului!
CARAȘ-SEVERIN – Opoziția din Consiliul Județean a împiedicat Caraș Serv să facă deszăpeziri, astfel că utilajele AquaCaraș urmau să-i fie date cu destinație lui Remus Rof. Nelu Popa, însă, promite să le bată cu bestialitate planul!
CARAȘ-SEVERIN – E vorba de decizia instanței în cazul ADI Intercom Deșeuri, interpretată de cele două părți fiecare în interesul ei!
CARANSEBEȘ – Scenele de violență între cele două puștoaice s-au petrecut în apropierea liceului și au fost filmate de colegi, în urma acestora Poliția Caransebeș autosesizându-se!
CARANSEBEȘ – ACS Progresul Ezeriș s-a impus vineri, 12 noiembrie, cu scorul de 3-0, în partida contra Armatei Aurul Brad, din etapa a XII-a a Ligii 3, Seria a VII-a!
REŞIŢA – Aseară, în jurul orei 20, echipajul de intervenție al jandarmilor cărăşeni a fost sesizat să se deplaseze în zona stației de autobuz „Victoria“ din Reşiţa!
CARANSEBEȘ – Pe reţelele de socializare au apărut imagini cu starea degradată în care se află gara din Caransebeş. În aceste condiții, CFR ar trebui să le facă protecţia muncii călătorilor care poposesc prin clădire, sau măcar să-i doteze cu niște căști de miner!
CARAŞ-SEVERIN – În opinia senatorului cărăşean, „Grindeanu reprezintă cea mai bună soluție pentru Ministerul Transporturilor“!
BOZOVICI – Calitatea vieţii locuitorilor, în vizorul Primăriei Bozovici. Ţintele sunt apa potabilă şi drumurile!
EZERIŞ – Bază sportivă de 1,8 milioane euro, în licitaţie la C.N.I. Sala de sport, în aşteptare!
REȘIȚA – În prima etapă din returul campionatului, CSM Reșița va juca sâmbătă, 13 noiembrie, de la ora 12:00, acasă, cu SCM Politehnica Timișoara. Rosso-nerii sunt pe locul 2, cu 16 puncte, în timp ce Poli este pe 4, cu 12 puncte. După acest meci, reșițenii vor juca la mijlocul săptămânii viitoare la Craiova, apoi pe 20 noiembrie vor întâlni CSM Oradea!
LUPAC – AFC Voința Lupac va întâlni sâmbătă, 13 noiembrie, de la ora 14:00, formația CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu, în etapa a XII-a a Ligii 3, Seria a VII-a. E cel mai echilibrat meci al rundei, între locurile trei și patru. Ambele formații se află la egalitate de puncte, 21, iar cărășenii sunt deciși să prelungească forma bună în care se află!
