Caraş-Severin, Romania

REȘIȚA – CSM Reșița va juca pe 3 februarie, cu CSO Teutonii Ghimbav, în Sala Polivalentă, în prima etapă a play-off-ului de promovare al Diviziei A! Ca și o primă părere, antrenorul Bahan le consideră favorite pe Odorheiu Secuiesc și CSM Alexandria, dar nu trebuie neglijate nici alte formații cu care Reșița s-a mai întâlnit și în sezonul trecut!

CARANSEBEȘ – Magica Balta, liderul Ligii a IV-a Caraș-Severin, a primit sâmbătă vizita liderului din seria timișeană, CSM Lugoj. Pe stadionul din Balta Sărată, vecinii de județ, cu primarul de la Măureni, Brian Filimon director sportiv, și cu jucători precum Cristi Birăescu, fostul portar al Caransebeșului și Ezerișului, s-au impus categoric, 5-2, după ce la pauză conduceau cu 3-1!

CARAȘ-SEVERIN – Foarte multe familii au fost îndoliate în ultimele trei zile, fiindcă și în județul nostru bolnavii infectați cu virusul SARS CoV-2 mor pe bandă rulantă. Nu mai puțin de 32 de decese au survenit în ultimele trei zile la spitalele din Reșița, Caransebeș și Oravița, vineri și sâmbătă fiind înregistrate 26 de decese, iar duminică încă 6!

Caraş-Severin, Romania







Advertorial

Ştirile judeţului Caraş-Severin

CARANSEBEȘ – Sportivii de la Energetica Caransebeș – CSM Caransebeș au reușit să câștige cinci medalii la Turneului Internaţional de Judo „Cupa Drobeta”, dotat cu Trofeul „Mirela Livia Vasilan”. La acest concurs au participat aproximativ 350 de sportivi, de la 48 de cluburi din România, Moldova, Ucraina şi Bulgaria!

CARAŞ-SEVERIN – Dacă a treia zi de luni din ianuarie, „Blue Monday“ este considerată a fi cea mai deprimantă zi a anului, cea de-a patra ar putea fi catalogată drept cea mai exuberantă, sub titulatura „Red Monday“! Cel puţin aceasta este impresia pe care o lasă mesajul de pe pagina de socializare politică a deputatului Silviu Hurduzeu, publicat azi, după întrevederea avută cu Marius Isac, în biroul proaspăt redecorat al acestuia din CJ!

CARAȘ-SEVERIN – Asta este concluzia trasă de șeful județului, în contextul în care autoritățile centrale se pregătesc să facă altfel, sporind birul pe muncă, în vreme ce evaziunea fiscală înflorește, sub binecuvântarea nepăsătoare a statului, dând neloial peste nas celor cinstiți, tot mai împovărați. În plus, oficialul crede că aparatul de stat ar trebui redus cu 30%!

REȘIȚA – Chiar dacă clubul nu se află în cea mai bună perioadă a sa, mai ales după ratarea promovării, conducerea CSM Reșița și Guardia Ultra au încredere că suporterii vor veni din nou la stadion să încurajeze echipa și au pus deja în vânzare abonamentele pentru sezonul competițional 2022/2023!