REȘIȚA – Clubul Sportiv Mystic Reșița, coordonat de Alexandru Holecz, a fost reprezentat la înalt nivel la ediția 2015 a Concursului Internațional Dance Masters București.

Sportivii reșițeni nu numai că s-au regăsit printre finaliști, dar au și urcat pe podiumul de premiere. Astfel, Silviu Prunar și Alexandra Lavric au ocupat locul întâi la Clasa D latino tineret, Dejan Bălean și Timeea Pop s-au clasat pe locul doi la Clasa E junior 2, iar Vlad Ogășan și Antonia Hollo s-au situat pe locul patru la Clasa E 6-9 ani. Rezultatul cel mai prețios l-au realizat Nicușor Bălu și Roxana Milcu, ce au obţinut locul patru la Clasa D Standard adulți.

„A fost cea mai mare competiție din România, cu o participare internațională valoroasă, nu numai numerică, ne-a precizat Alexandru Holecz. Doresc să mulțumesc Primăriei Reșița și domnului primar Mihai Stepanescu pentru sprijinul acordat“.