CARAȘ-SEVERIN – Vești bune, de Sfântul Ştefan, de la Direcția de Sănătate Publică Caraș-Severin, în primul rând pentru că nu au mai fost raportate cazuri noi, iar numărul focarelor și incidența cazurilor au scăzut la nivelul județului!
GLIMBOCA – Oamenii legii s-au pregătit să audieze, astăzi, zece bărbați în legătură cu un dosar penal presărat cu amenințări, inclusiv video pe rețelele de socializare, dar și cu acte de nerespectare a regimului armelor și munițiilor!
CARANSEBEȘ – În prag de An Nou, managerul interimar al Spitalului Municipal de Urgență Caransebeș (SMUC) vine cu o veste mult așteptată de caransebeșeni și nu numai: Ambulatoriul de specialitate, închis în urmă cu aproape un an de zile, va fi redeschis în prima lună din 2021!
CARAȘ-SEVERIN – Chiar în Ajun, Direcția de Sănătate Publică Caraș-Severin a raportat încă două focare, la Reșița și la Oravița!
REŞIŢA – Nelu Popa spune că e posibil ca Reşiţa să aibă parte de artificii la cumpăna dintre ani. Dar recomandă ca ele să se vadă de acasă, de la fereastră!
CARAŞ-SEVERIN – Pentru că este vacanţă şi sărbătorile de iarnă să fie mai frumoase, recent, Banatul Montan a transmis pe pagina oficială informaţii importante despre locurile unde puteţi merge la munte, în judeţul Caraş-Severin!
REŞIŢA – Asta se va întâmpla începând de anul viitor, la Reşiţa, potrivit unei decizii a consiliului local!
CARAŞ-SEVERIN – Asta pentru că președintele Consiliului Județean, Romeo Dunca, a semnat autorizația de construire, după ce în ultimele săptămâni s-a reușit „dezmorțirea” proiectului care trena de câteva luni!
CARAŞ-SEVERIN – … ar fi bine să cazi pe gânduri! S-a convins de asta și, de acum, fostul ministru al Afacerilor Interne, Marcel Vela, care n-a mai avut loc în noul guvern condus de Florin Câțu!
