Caraş-Severin, Romania

CARAȘ-SEVERIN – Codul portocaliu prognozat pentru perioada 17-19 februarie a atras mobilizarea polițiștilor rutieri, pentru fluidizarea traficului unde vor fi constatate condiții dificile de deplasare. Poliția județului a transmis măsurile dispuse preventiv, în contextul avertizărilor meteorologice vizând episoade de vreme severă în Caraș-Severin!

REȘIȚA – Handbalistele de la Clubul Sportiv Universitatea Reșița au pierdut confruntarea cu CSU Oradea, scor final 19-24 (9-11) și au încheiat campionatul pe locul 7, cu 6 puncte! Pe primul loc este CSM Târgu Mureş cu 26 de puncte, urmată de CS Gloria Bistriţa cu 22 de puncte, iar podiumul a fost completat de Măgura Cisnădie cu 20 de puncte!

Caraş-Severin, Romania







Advertorial

Ştirile judeţului Caraş-Severin

REȘIȚA – Succesul sportiv și implicarea socială merg mână în mână, iar uneori rezultatele confirmă perfect acest echilibru. Este și cazul Clubului de Dans Sportiv Mystic Reșița, care a reușit o performanță remarcabilă pe plan internațional. Pe 19 aprilie, perechea Bogdan Walter Kostner & Angelina Mosa a obținut locul I la competiția WDSF Rising Star Latino, desfășurată la Nisa, în Franța!

REȘIȚA – Viitorul antrenorului Flavius Stoican pe banca tehnică a celor de la CSM Reșița este incert după ultimul meci al echipei. Vizibil afectat la finalul partidei cu Corvinul, tehnicianul a lăsat să se înțeleagă că ar putea urma o schimbare importantă, anunțând că va avea o discuție cu președintele clubului, Cristi Bobar, înainte de a lua o decizie privind viitorul său!

REȘIȚA – Pe stadionul din Valea Domanului, într-o atmosferă tensionată, alimentată mai ales de duelul dintre cele două galerii, CSM Reșița a pierdut, scor 1-3, în fața liderului Corvinul Hunedoara, după un final de meci incredibil, în care hunedorenii au profitat de greșelile gazdelor și au decis partida în ultimele minute. După această înfrângere, CSM Reșița a pierdut orice șansă de a se califica în play-off-ul Ligii 2, ratând astfel obiectivul stabilit la începutul sezonului!

MOLDOVA NOUĂ – Copiii din Moldova Nouă și din localitățile învecinate vor avea, în curând, acces la servicii stomatologice moderne chiar în cadrul Policlinicii Spitalului Orășenesc. Începând cu data de 10 martie 2026, își va începe activitatea cabinetul de stomatologie pediatrică „Zâmbet de copil“, un spațiu special amenajat pentru sănătatea dentară a celor mici!