REȘIȚA – În vârstă de 11 ani, reșițeanul Paul Lăzărescu a câștigat din nou titlul la Campionatul Național de karting, care s-a desfășurat pe parcursul a cinci etape!
REȘIȚA – La finalul săptămânii trecute, gimnaștii reșițeni au participat la Campionatele Naționale Open ale seniorilor, la București!
REȘIȚA – În etapa a doua a Campionatului Național de fotbal american, formația Reșița Locomotives a trecut cu scorul de 39-2 de Cluj Crusaders! Jocul a avut loc pe stadionul Gloria, din Reșița. În prima etapă, reșițenii au câștigat cu 56-0 cu Bucharest Titans!
REȘIȚA – Handbalistele antrenate de prof. Cristian Busuioc au câștigat duminică, 19 septembrie, primul meci din acest sezon din Divizia A, Seria B. Reșițencele s-au impus cu scorul de 29-23, în jocul cu CS Handbal Club Harghita, disputat în Sala Liceului „Banyai Janos”!
CARAȘ-SEVERIN – Etapa a doua a Cupei Ferdinand, ediția I, s-a desfășurat la finalul săptămânii trecute, la Oțelu Roșu! Au participat 11 cluburi din țară și au urcat în ring unii dintre cei mai talentați sportivi (copii, cadeți și juniori)!
REȘIȚA – Handbalistele junioare I de la Liceul Teoretic „Traian Vuia” Reșița au obținut o remiză sâmbătă, 18 septembrie, scor 29-29 (16-15), în partida cu HC Universitatea FEFS Craiova, în prima etapă a campionatului național!
LUPAC – AFC Voința Lupac s-a impus sâmbătă, 18 septembrie, cu scorul de 2-1, în confruntarea cu CS Armata Aurul Brad, în etapa a IV-a a Ligii 3, Seria a VII-a. Cele trei puncte au fost aduse de Cristian Danci, care a înscris printr-un șut superb din afara careului și Andrea Săndescu, care a marcat printr-o lovitură de cap în ultimele secunde ale meciului!
CARAȘ-SEVERIN – ACS Progresul Ezeriș a câștigat sâmbătă, 18 septembrie, la limită, scor 1-0, jocul cu ACS Viitorul Șimian, în etapa a IV-a a Ligii 3, Seria a VII-a! Unicul gol al meciului a fost marcat din lovitură de la 11 metri de către Rafael Hrudei, penalty-ul fiind obținut de Călin!
REȘIȚA – CSM Reșița a terminat la egalitate sâmbătă, 25 septembrie, scor 34-34, jocul cu SCM Politehnica Timișoara II, în prima etapă a Diviziei A, Seria C. Lipsa de experiență a elevilor lui Radu Bote și-a spus cuvântul, având în vedere faptul că tinerii rosso-neri au condus la pauza meciului cu trei goluri, însă jocul s-a încheiat la egalitate!
REȘIȚA – Fotbaliștii juniori de la ACS Mundo Reșița au debutat sâmbătă, 18 septembrie, în Liga a IV-a de seniori! Chiar dacă AS Recolta Rafnic a câștigat cu scorul de 11-2, tinerii jucători de la Mundo au reușit să lase o impresie bună, având în vedere că pentru unii dintre ei acesta a fost primul meci oficial la seniori!
