REȘIȚA – La cererea clubului bucureștean, Marco Ehmann s-a întors la Dinamo București. Fundașul a fost împrumutat vara trecută la rosso-neri, iar evoluțiile bune din prima parte a sezonului au făcut ca antrenorul dinamoviștilor să-l cheme înapoi.
REȘIȚA – După ce a pierdut primul amical la scor de neprezentare cu FC Montana (locul 3 din Liga a II-a din Bulgaria), CSM Reșița a remizat în al doilea amical din Antalya, scor 2-2, cu Proleter Novi Sad (Liga I din Serbia).
REȘIȚA – CSM Reșița a pierdut duminică, 2 februarie, partida de pe teren propriu cu CSA Steaua București, scor 24-30 (11-16), în etapa a XVI-a a Ligii Naționale. Și după această etapă, CSM Reșița a rămas pe ultima poziție în Liga Zimbrilor.
REȘIȚA – CSM Reșița s-a impus cu scorul de 5-1 în fața Progresului Ezeriș, în primul meci amical din 2020. Jocul a avut loc pe terenul sintetic din Valea Domanului, iar marcatorii rosso-nerilor au fost Dat x2, Buș, Dodoi și Acka. Epure de la Ezeriș a înscris golul de onoare. Duminică, CSM Reșița va pleca în cantonamentul din Antalya, unde va susține mai multe partide de pregătire.
REȘIȚA – Handbaliștii reșițeni au reușit joi, 30 ianuarie, să câștige primul meci din deplasare din acest sezon. Partida dintre CSM Bacău și CSM Reșița s-a încheiat cu scorul de 27-26 în favoarea reșițenilor, cu acest succes rosso-nerii învingându-și fostul antrenor, pe Adrian Petrea.
REȘIȚA – La finalul săptămânii trecute, jucătorii pregătiți de Dorinel Munteanu s-au întors de la Vatra Dornei, iar joi vor disputa un amical cu Progresul Ezeriș. Partida de pregătire se va desfășura pe terenul sintetic din Valea Domanului, de la ora 15:00.
REȘIȚA – Handbaliștii reșițeni au încheiat turneul amical de la Baia Mare pe locul 3, iar joi vor disputa primul meci oficial din acest an!
CARANSEBEȘ – Atleții pregătiți de antrenorul emerit Cristian Dragomir au obținut rezultate foarte bune la Cupa „RMA” și la etapa I a Campionatului Național de Seniori și Under 23.
REȘIȚA – Formația pregătită de Bojan Butulija și Ilie Vaidasigan va participa în perioada 23-24 ianuarie la un turneu de pregătire.
REȘIȚA – În perioada 17-19 ianuarie, la Mediaș, au avut loc cursurile de formare și perfecționare a arbitrilor FR KARATE WUKF. De la CSM Reșița au participat: Zoltan Lipan, Viorel Enășel și, pentru prima dată, Sandra Lipan, care în urma examenului susținut a obținut diploma de absolvire, arbitru categoria D.
