Caraş-Severin, Romania

CARANSEBEȘ – Liderul Ligii a IV-a Caraș-Severin a pierdut primul amical al iernii disputat la Timișoara, în fața echipei antrenate de caransebeșeanul Dan Alexa. A fost 5-0 (Tătaru 48, Avramescu 62, Rotariu 75, Cociș 77, Vîrtej 84) pentru alb-violeții care au avut o săptămână în plus de pregătire față de băieții lui Manu, însă prima repriză a fost una încheiată cu scor alb, chiar dacă Poli a dominat jocul!

CARANSEBEȘ – Este isprava unui tânăr de 22 de ani din municipiul Caransebeș care, după ce a luat ceva alcool la bord de dimineață, s-a urcat la volan și a comis-o grav pe strada Ardealului, după Penny! Acolo a reușit să-și avarieze autoturismul pe care-l conducea, plus alte două parcate, pe care le-a înfipt în gardul dinspre trotuar, care ferește pietonii de asemenea pericole publice!

Caraş-Severin, Romania







Advertorial

Ştirile judeţului Caraş-Severin

MUNTELE MIC – weSki Muntele Mic anunță primele semne ale iernii și dă startul pregătirilor pentru sezonul 2025–2026. „Semne bune pentru un nou sezon de iarnă! Prima zăpadă a sosit pe munte și ne pregătim cu emoție pentru primele ture pe pârtie.“, au transmis reprezentanții platformei weSki într-un comunicat publicat pe rețelele sociale!

REȘIȚA – Contractul de amenajare a parcului din Triaj a fost semnat luni, iar lucrările ar putea începe în mai puțin de o lună! Ca amplasament, noul parc se va învecina cu terenul pe care (încă există speranțe că) se va edifica viitorul Spital Județean, cu terenul aferent sălii de evenimente, cu căile ferate uzinale ale Artrom Steel Tubes și cu râul Bârzava!

REȘIȚA – Un accident rutier ușor s-a produs în această dimineață în zona Universalul Vechi din Reșița, după ce un șofer a efectuat o manevră fără să se asigure. După cum se vede în video, conducătorul auto a acroșat un autobuz care circula regulamentar. În urma impactului, autobuzul a fost lovit în partea laterală dreaptă, însă, din fericire, nu s-au înregistrat victime.

REȘIȚA – Antrenorul Robert Bălan, de la Clubul Sportiv Municipal Reșița, a făcut o scurtă radiografie a performanțelor gimnaștilor săi la Campionatul Național de seniori individual open și pe echipe, evidențiind rezultatele obținute de sportivii reșițeni. Ca și performanțe, clubul reșițean se poate lăuda cu trei medalii cucerite la acest campionat național!