CARAȘ-SEVERIN – Subsecretarul de stat Dan Stan și prefectul Cristian Gâfu merg prin județ pentru a afla problemele cu care…
REȘIȚA – Pentru rosso-nerii pregătiți de Călin Cheregi urmează un program încărcat, în care vor disputa în decurs de o săptămână trei meciuri!
REȘIȚA – Conform directorului spitalului reșițean, Cosmin Librimir, trecerea la containere se va face etapizat, în câteva zile!
Advertorial
Ştirile judeţului Caraş-Severin
CARANSEBEȘ – După prima tură de aparate destinate Neonatologiei, din luna iunie, Fundația Vodafone a trimis acum o altă tranșă de aparatură la spitalul din Caransebeș!
REȘIȚA – Până nu demult, șoferii tupeiști intrau cu mașinile pe trotuarul din fața Protopiatului Ortodox din Reșița, de unde se îndreptau fie spre parcarea din zonă, fie spre strada Independenței. Recent, autoritățile le-au tăiat cheful, amplasând rondurile pe care le vedem în imagine!
ORAVIŢA – Nici după patru luni de când a fost atribuit contractul pentru consolidarea drumului surpat dintre Oraviţa şi Marila, în zonă nu este nicio mişcare!
REȘIȚA – CSM Reșița începe returul Ligii 2 cu o deplasare, sâmbătă, 22 februarie, de la ora 17, cu Pandurii Târgu Jiu. Rosso-nerii sunt pe locul 17, cu 18 puncte, iar obiectivul este salvarea de la retrogradare.
ORAVIŢA – După cum am mai scris, autorităţile locale din Oravţia şi-au făcut o prioritate din aducerea Spitalului Orăşenesc la standarde moderne, urmând ca pe viitor să se dezvolte pe direcţia tratamentului balnear.
REŞIŢA – Un semnal de alarmă dat aseară pe reţelele de socializare, în legătură cu o posibilă poluare a apei în centrul municipiului reşedinţă de judeţ, a mobilizat autorităţile care au format o echipă complexă de specialişti.
REŞIŢA – Odiseea repartiţiei de către Consiliul Judeţean Caraş Severin a banilor colectaţi din impozitul pe venit şi din TVA către UAT-urile din judeţ este departe de a se termina!
CARAŞ-SEVERIN – Ba mai mult, poliţiştii au dat patru sancţiuni pentru manipularea tahografelor. Totodată, poliţiştii cărăşeni au controlat 592 de autovehicule şi au sancţionat 199 de şoferi. Un şofer din Galaţi a fost prins beat la volan!
REȘIȚA – Conducerea clubului CSM Reșița a hotărât ca intrarea să fie liberă la partida cu CSM Făgăraș de joi, 27 februarie, de pe teren propriu!
CARAŞ-SEVERIN – Ministrul desemnat al Afacerilor Interne în Guvernul Orban 2 a primit aviz negativ în Comisiile reunite pentru apărare, ordine publică și siguranță națională din Parlament!
REȘIȚA – Clubul Asahi Dojo Reșița a organizat sâmbătă, 15 februarie, la sala de sport a Universității Eftimie Murgu, „Cupa Asahi”, marcând astfel zece ani de activitate!
CARAŞ-SEVERIN – Preşedintele Consiliului Judeţean şi-a pus semnătura pe hotărârea cu amendamentul consilierului Gabriel Dinu, hotărâre prin care s-a schimbat complet repartizarea sumelor de bani către primăriile din judeţ!
ORAVIŢA – Un tânăr de 18 ani din Oraviţa a vrut să termine cu viaţa duminică, 16 februarie 2020. Numai că n-a fost să fie, pentru că a fost salvat de două ori de un echipaj SMURD!
