CARANSEBEȘ – Tânărul atlet Lucian Ștefan a cucerit medalia de argint cu echipa României de U20 la Campionatele Balcanice! Competiția s-a desfășurat în Bulgaria!

„A fost rodnică pentru delegaţia României această competiție, am câștigat cinci medalii: o medalie de aur prin Mădălina Sârbu, care a câștigat categoria U23, două medalii de argint prin echipa feminină U20 și echipa masculină U20, din care face parte și Lucian Ştefan, atletul antrenat la Caransebeș de mine și de colegii mei, și două medalii de bronz obținute prin Mihaela Blaga la categoria U20 şi echipa de tineret fete U23. Acum, să trec la competiţia U20 băieţi, care pe mine, sigur, m-a interesat în mod special. Echipa României a fost formată din patru atleți foarte tineri: Dragoș Pop și cu Ciprian Costâna, care sunt născuți în anul 2005, deci cu un an mai mici decât ceea ce permite această categorie de vârstă, și Lucian Ştefan și Alin Şavlovschi, care sunt născuţi în 2006, cu doi ani mai mici decât această categorie de vârstă. Cu toate acestea, băieții au concurat foarte bine!”, a spus antrenorul emerit Cristian Dragomir.