REȘIȚA – CSM Reșița, secția de arte marțiale mixte de contact, a participat la Campionatul Național Freestyle Kickboxing organizat de FRFK, cu cinci sportivi! Campionatul a fost structurat pe mai multe probe de concurs, însă echipa reșițeană a concurat doar la proba de K1!

Sportivul Doroftei David a obținut medalia de bronz la categoria 45 de kg, Ruben Adelin a câștigat piramida categoriei de -45 Kg, devenind astfel campion național, Doroftei Denisa a câștigat medalia de bronz la categoria de -60 kg, Costea Maria s-a impus în piramida categoriei de -50 de kg, devenind campioană națională, iar Costea Ionuț a câștigat piramida categoriei de -65 kg. „Așadar, ne-am întors acasă cu 3 medalii de aur și 2 de bronz. Mulțumim domnului presedinte al Federației, Dejanu, pentru invitație si pentru buna organizare a acestui campionat național.”, a precizat antrenorul Gheorghe Cîrlea.