REȘIȚA – Sportivii Clubului Sporting Banat au avut o comportare foarte bună la Gala Kickbox Oltenia – Oltenia Super Fight, competiție care a reunit numeroși practicanți ai acestui sport din întreaga țară și a oferit meciuri spectaculoase, desfășurate la un nivel ridicat de performanță!
CARANSEBEȘ – Sportivii de la CSȘ Caransebeș, pregătiți de antrenorul emerit Cristian Dragomir, au avut o evoluție foarte bună la etapa I a Campionatelor Naționale de atletism, competiție desfășurată recent la Deva. Atleții caransebeșeni au urcat de numeroase ori pe podium!
REȘIȚA – Campionatele Naționale de Atletism – Etapa I Open la marș 10 kilometri au debutat sâmbătă, 23 mai, la Deva, competiția reunind cei mai valoroși sportivi ai probei de marș din România, la categoriile seniori și tineret U23. Clubul Sportiv Universitatea Reșița a avut o evoluție remarcabilă, sportivii secției de atletism reușind să obțină un total de șase medalii și un loc 4!
REȘIȚA – Sportivii secției de kickboxing a clubului Sporting Banat au avut o evoluție apreciată în cadrul competiției CFC desfășurate recent la Alba Iulia, reușind să obțină mai multe clasări pe podium după meciuri spectaculoase și intens disputate!
REȘIȚA – Clubul Sportiv Asahi Dojo din Reșița a participat, în perioada 7-10 mai 2026, la Campionatul European de Karate Fudokan, desfășurat la Sepsi Arena din Sfântu Gheorghe. Competiția a fost organizată de ACKF și Fudokan România și a reunit 985 de sportivi din 22 de state membre ale World Fudokan Federation. Evenimentul s-a bucurat și de prezența unui invitat de prestigiu, Sensei Ilija Iorga, 10 Dan, fondatorul stilului Fudokan!
REȘIȚA – Sportivii de la Clubul Sportiv Școlar Reșița au obținut rezultate foarte bune la Campionatul Național Școlar 2026 de natație, reușind să încheie competiția pe locul III în clasamentul general pe echipe, după o serie de evoluții apreciate atât în probele individuale, cât și la ștafete!
CARANSEBEȘ – Atleții de la CSM Caransebeș au avut evoluții foarte bune la concursul „West Athletics Run Juniors”, desfășurat la Lugoj, reușind să obțină mai multe clasări pe podium și noi recorduri personale!
REȘIȚA – La ediția a XVIII-a a competiției de gimnastică ritmică „Cupa Prietenia”, desfășurată la Baia Mare, sportivele de la Clubul Sportiv Școlar Reșița au obținut rezultate notabile într-un concurs care a reunit participante ce se pregătesc pentru Campionatul Național Școlar de la Bistrița!
CARANSEBEȘ – C.S. Energetica C.S.M. Caransebeș s-a remarcat prin rezultate deosebite la ediția a IV-a a competiției Cupa „Judo Napoca”, desfășurată în weekend, la Cluj-Napoca. Evenimentul a reunit peste 570 de sportivi din România și Republica Moldova, confirmând nivelul ridicat al întrecerii!
CARAȘ-SEVERIN – Secțiile de judo de la cluburile cărășene Energetica – CSM Caransebeș și Muncitorul Reșița au câștigat medalii la un puternic turneu internațional desfășurat la Drobeta Turnu-Severin!
