ANINA – Stadionul „Minerul” din Anina este pregătit pentru începerea campionatului, iar antrenorul Nelu Badea consideră că terenul arată ca unul de Liga 3!
REȘIȚA – CSM Reșița a retrogradat din Liga 2, după ce a pierdut jocul decisiv de sâmbătă, 8 mai, din deplasare, cu Unirea Slobozia, scor 0-1. Unicul gol al meciului a fost înscris de Ionuț Dinu în minutul 47, când acesta a marcat cu capul din centrarea lui Bogdan Vasile de la o lovitură de colț!
REȘIȚA – CSM Reșița va întâlni sâmbătă, 8 mai, în deplasare, de la ora 11:00, formația Unirea Slobozia. Echipa a făcut deplasarea cu trei zile înainte, iar președintele Bobar a spus că are mare încredere în echipă, că nu va pierde acest joc!
REȘIȚA – În ultima etapă a play-out-ului Ligii 2, CSM Reșița va întâlni sâmbătă, 8 mai, de la ora 11:00, formația Unirea Slobozia, pe stadionul „1 Mai”. Acest joc este decisiv pentru echipa antrenată de Adrian Falub. Formația reșițeană are nevoie de cel puțin un punct pentru a-și păstra poziția din clasament și automat să joace barajul pentru rămânerea în Liga 2!
REȘIȚA – Fotbalistele de la ACS Banat Girls Reșița au trecut miercuri, 5 mai, cu scorul de 5-3, de FC Fair-Play București, în etapa a V-a din play-out-ul Ligii 1.
CARANSEBEȘ – Antrenorul emerit Cristian Dragomir a anunțat că va candida la vicepreședinția federației și crede că încă își mai poate aduce aportul la dezvoltarea atletismului românesc!
CARAȘ-SEVERIN – Progresul Ezeriș a jucat în deplasare ultima etapă din acest campionat, cu liderul Șoimii Lipova, partidă încheiată cu victoria gazdelor cu scorul de 2-1. Băieții antrenați de Constantin Arbănaș au terminat primul sezon de Liga 3 pe locul 9 în seria a VIII-a!
REȘIȚA – ACS Banat Girls Reșița a pierdut, scor 2-5, partida de acasă, cu CS Universitatea Alexandria, în optimile Cupei României. Pentru elevele lui Daniel Amariei au înscris Olga Zeziukina în minutul 52 și Adelina Ion în minutul 86, iar de cealaltă parte, pentru Alexandria au marcat Ana-Maria Boldeiu în minutul 3, Otilia Durlă în minutul 31, Cristina Tudorache în minutele 61 și 74 și Oana Dumitrache în minutul 88!
REȘIȚA – CSM Reșița a terminat la egalitate, scor 1-1, jocul de vineri, 30 aprilie, cu SCM Gloria Buzău, în etapa a VI-a din play-out-ul Ligii 2. Pentru rosso-neri a înscris Laurențiu Buș în minutul 64 dintr-un penalty obținut tot de el, iar oaspeții au egalat peste zece minute prin Ciprian Perju, în urma unei lovituri de colț!
REȘIȚA – Memorialul „Iosif Măzăran”, destinat juniorilor III, copiilor I, II, III și IV și Spiridușilor, va avea loc pe data de 8 mai, de la ora 11, pe stadionul de atletism din cadrul Complexului Sportiv „Francisc Vaștag” din Reșița!
