REȘIȚA – Echipa de handbal formată din elevi de gimnaziu de la Colegiul Național „Mircea Eliade” Reșița a câștigat faza zonală și s-a calificat la cea națională din cadrul Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar!
REȘIȚA – Handbaliștii de la CSM Reșița au câștigat sâmbătă, 16 aprilie, cu scorul de 40-35 (20-13), partida din deplasare cu CSM Sighișoara, din etapa a XII-a a play-off-ului de promovare al Diviziei A! Astfel, rosso-nerii și-au luat revanșa, după ce Sighișoara s-a impus în tur cu scorul de 31-29, în Sala Polivalentă din Reșița!
REȘIȚA – ACS Progresul Ezeriș a pierdut acasă, scor 1-4, partida cu ACS Viitorul Șimian de sâmbătă, 16 aprilie, dar cărășenii rămân tot pe locul 3 în play-out! Belgianul Musoni a înscris din nou pentru Progresul!
REȘIȚA – Partida dintre AFC Voința Lupac și CSM Reșița de sâmbătă, 16 aprilie, s-a încheiat cu scorul de 3-0 în favoarea oaspeților, iar rosso-nerii sunt deja cu gândul la jocurile de la barajul pentru promovarea în Liga 2!
LUPAC – AFC Voința Lupac va juca sâmbătă, 16 aprilie, de la ora 17:00, acasă cu CSM Reșița, în etapa a III-a a play-off-ului Ligii a III-a, Seria a VII-a!
REȘIȚA – Luptătorii reșițeni au reușit, din nou, să se remarce la Cupa României U15 și au cucerit la finalul concursului patru medalii! Competiția s-a desfășurat la Odorheiul Secuiesc, în perioada 7-10 aprilie și a reunit la start peste 500 de participanți, de la toate cele trei stiluri!
CARAȘ-SEVERIN – AFC Voința Lupac a pierdut duminică, 10 aprilie, scor 0-2, jocul din deplasare cu CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu, în etapa a II-a a play-off-ului de promovare al Ligii 3, Seria a VII-a!
BĂILE HERCULANE – În perioada 8-10 aprilie s-a desfășurat Campionatul Național de Powerlifting, în comuna Blejoi din județul Prahova! Cărășenii Avram Rădoi și Mario Rădoi au reușit să câștige titluri de campioni naționali la categoriile la care au participat!
REȘIȚA – Handbalistele pregătite de prof. Cristian Busuioc au pierdut sâmbătă, 9 aprilie, scor 23-28, cu CS Arena Târgu Mureș, acasă, în etapa a XXI-a a Diviziei A, Seria B!
REȘIȚA – CSM Reșița a câștigat sâmbătă, 9 aprilie, cu scorul de 1-0, partida cu CSM Deva, din etapa a II-a a play-off-ului de promovare al Ligii 3, Seria a VII-a! Unicul gol al meciului a venit pe final de joc, în minutul 88, când Valentin Lazăr a înscris cu capul din centrarea lui Ion Vasluian!
