REȘIȚA – Gimnastul reșițean Andrei Titi (15 ani) a avut o comportare foarte bună la turneul internațional de juniori „Budapest Cup”, reușind să câștige două medalii, una de aur și una de argint!

Gimnastul legitimat la CSM Reșița, component al lotului național de juniori care se pregătește la Reșița, a ocupat locul I la sol și locul II la sărituri, iar la bară s-a clasat pe locul IV. La Budapesta, Andrei Titi și ceilalți gimnaști români au fost însoțiți de antrenorii Răzvan Șelariu și Ștefan Gal.

Competiția de la Budapesta e una din cele mai puternice competiții continentale pentru juniori, fiind considerată o preselecție înaintea Festivalului Olimpic al Tineretului European (FOTE) și al Campionatului European. De altfel, în urma rezultatelor obținute la Budapesta, Andrei Titi a fost selecționat (ca rezervă) în lotul care va concura la FOTE (23-29 iulie), în Slovenia.