Constituită în urmă cu trei ani de zile, grupa 93/94, cuprinde în majoritate, sportivi aflaţi în primul an de juniorat III.
Cu toate acestea, obiectivul stabilit este unul optimist. Adică prinderea turneul semifinal.
În condiţiile în care, după primul turneu de la Reşiţa, „Traian Vuia“ ocupă locul al IV-lea, cu 4 puncte din două victorii şi trei înfrângeri după L.P.S. „Banatul“ Timişoara, 10 puncte, Unirea Sânnicolau Mare, 8 puncte, şi C.S.Ş. „Avram Iancu“ Arad.
„Eu am încredere în elevii mei că, încet-încet, vom câştiga experienţă şi vom recupera din terenul pierdut, fiindcă a trecut doar primul turneu“, ne-a declarat prof. Eva Todoruţ.
Marius Moraru
