REȘIȚA – O idee preluată pe linia bunelor practici, de la sârbi şi norvegieni, le-ar putea da ocazia celor mai tineri dintre reşiţeni să înveţe să se bucure mai mult de zonele care ne înconjoară.
REŞIŢA – Ministrul de Interne începe în forţă anul şi anunţă măsuri imediate pentru îmbunătăţirea serviciilor oferite de SMURD.
REȘIȚA – Din cazanul cu înțelepciunea celor bătrâni, să sorbim și noi două linguri. Prima: trebuie să avem o măsură în toate încercările. (Est modus in rebus). A doua: multe idei în puține cuvinte (Multum in parvo). O să scriu azi de sfârșitul de an 2019, sfârșit de concursuri muzicale.
REȘIȚA – Totul s-a întâmplat de Anul Nou, în jurul orei 3 dimineața, când polițistul, care se întorcea de la o petrecere, a pierdut controlul mașinii și a lovit în plin un stâlp de pe podul de la Intim.
MUNTELE SEMENIC – Căderile de zăpadă de săptămâna trecută au fost suficiente pentru a acoperi pârtiile de pe Semenic, astfel încât administratorii lor au putut deschide sezonul de schi.
REŞIŢA – Primarul Ioan Popa ne-a vorbit despre dezvoltarea unei zone rezidenţiale, la umbra stemei oraşului.
REŞIŢA – Municipalitatea a primit o primă plângere vizavi de interdicţia, din ianuarie 2022, a caselor de pariuri pe coloana vertebrală a urbei.
REȘIȚA – În buluceala egoistă din magazine, malluri şi în lupta înverşunată soldată cu victoria cârnaţilor şi sarmalelor, românii uită de adevărata bucurie a Naşterii Domnului.
REȘIȚA – Flavius Rusalin a luptat vineri, 20 decembrie, la Deva, la Gala Fight Zone 6, în care a terminat la egalitate după trei reprize cu Petrișor Gănănău. A fost singurul meci din 2019 pentru sportivul reșițean.
REȘIȚA – Cupa „Crăciunului Fortuna” la futsal a reușit să aducă la start 24 de echipe, iar competiția s-a desfășurat în trei săli din Reșița.
