REȘIȚA – Implementarea noilor senzori inteligenți în parcările publice cu plată din Reșița a generat numeroase discuții și interpretări eronate în rândul cetățenilor!
REȘIȚA. Municipiul Reșiţa, prin Direcția pentru Administrarea Domeniului Public şi Privat, cu sediul în Reşiţa, str. Petru Maior nr. 2, Compartimentul Parcări cu Plată, vă aduce la cunoștinţă faptul că plata taxelor de parcare pe anul 2022 se poate efectua până în data de 31.03.2022, după următorul program:
REŞIŢA – Vorbind despre redeschiderea parcărilor cu plată de luni, 15 martie, primarul Ioan Popa promitea, recent, că nu doar aceste parcări vor fi modernizate, ci că toate parcările din oraş vor trece prin acest proces!
REŞIŢA – Spune primarul Ioan Popa, care a precizat că procedurile în acest sens vor demara în martie. Există deja 600 de locuri de parcare pentru asta, la care se adaugă alte 400, identificate recent de municipalitate!
REŞIŢA – Şeful administrativului reşiţean a vorbit despre proiectul prin care şoferii vor putea afla, de pe telefon, care sunt locurile de parcare libere în oraş. Tot cu telefonul se va face şi plata, estimându-se venituri de 1,5 milioane de euro anual, bani ce vor fi investiţi în dezvoltarea infrastructurii!
REŞIŢA – În urmă cu aproximativ un an, Primăria a preluat înapoi, de la Ecobau Park, administrarea parcărilor publice cu plată. Şi chiar dacă lucrurile au părut să stagneze, este doar o chestiune de timp până când parcările vor redeveni cu plată!
