REȘIȚA – Patru pugiliști de la Clubul Sportiv Municipal Reșița s-au întors acasă cu tot atâtea locuri I, de la turneul Ring Napoca, desfășurat la Cluj-Napoca.

A fost momentul debutului unui puști de doar 11 ani, de la CSM Reșița, Darian Trulea, care s-a clasat pe locul I la categoria 30 kg, copii. Tot locuri I au obținut și Sebastian Nițu (categoria 62 kg, cadeți) și juniorii Costel Ruță (46 kg) și Cătălin Smarandache (66 kg). Pentru cei doi juniori prezenți pe prima treaptă a podiumului de premiere a fost un bun prilej de verificare înaintea participării la Cupa României, de la Horezu, de la finele acestei luni. La întrecerea națională din județul Vâlcea vor mai fi prezenți încă doi pugiliști reșițeni, juniori, și anume Narcis Enescu (categoria 52 kg) și Raul Bihari (63 kg).