Caraş-Severin, Romania

REȘIȚA – Înfrângerea Reșiței cu FC Argeș l-a făcut pe directorul clubului, Cristi Bobar, să afirme că a trăit la această partidă una dintre cele mai mari umilințe din ultimii ani! În plus, șeful din Valea Domanului nu-și explică până în acest moment cum aceiași jucători care au creat speranțe că CSM Reșița poate mult mai mult decât Liga 2 sunt acum de nerecunoscut prin jocul extrem de slab prestat de ei!

Caraş-Severin, Romania







Advertorial

Ştirile judeţului Caraş-Severin

REȘIȚA – Fetele U15 de la CSM Reșița au arătat din nou ce înseamnă munca, determinarea și jocul în echipă și au câștigat cu scorul de 2-0 partida împotriva formației United Athletic Club Bihor! 1-0 a fost la pauză pentru reșițence, după un gol frumos marcat de Valentina Căpățână, scorul final, 2-0, fiind stabilit în repriza a doua, prin execuția sigură a Mariei Rață!

REȘIȚA – La două săptămâni după ce a fost scoasă piatra cubică de pe drumul care leagă zona Mociur de strada G.A. Petculescu din Reșița, lucrările de modernizare sunt abia la jumătate. Deși primarul Ioan Popa a făcut un pariu, pe o bere, cu muncitorii că lucrarea va fi finalizată în termen de 14 zile, la fața locului se vede clar că mai este de lucru!

CARAȘ-SEVERIN – CSC Dalboșeț (locul 2, play-out Liga a V-a) a avut până acum o campanie de achiziții interesantă și se mai află în discuții cu câțiva fotbaliști cunoscuți în județul Caraș-Severin! Recent, finanțatorul Adrian Prâsca a făcut o solicitare către Adunarea Generală a AJF pentru ca formația din Valea Almăjului să evolueze în Liga a IV-a în sezonul competițional ce va începe în toamnă!

REȘIȚA – Antrenorul Flavius Stoican a hotărât să ia în cantonamentul din perioada 14-26 iulie, de la Rogla, din Slovenia, 26 de fotbaliști! Printre ei se numără și mai mulți juniori din propria pepinieră, în care antrenorul își pune speranțe în noua ediție a Ligii 2. CSM Reșița are programate și patru amicale în zilele de 18, 19, 23 și 24 iulie!