REȘIȚA – În etapa a cincea a Ligii I de fotbal în sală, Muncitorul Reșița a fost învinsă pe teren propriu de CSMS Iași, cu scorul de 4-3.

Reșițenii au condus de trei ori pe parcursul meciului, dar la final au părăsit terenul învinși. Marius Călin a deschis scorul în minutul 6, în același minut a egalat Baboi, apoi Vali Ilaș a înscris pentru 2-1, scor cu care s-a intrat la vestiare. Ieșenii au egalat din nou, în minutul 23, prin Pricop, după care Ilaș, în minutul 33, a dus-o pe Muncitorul în avantaj cu 3-2.

Oaspeții au egalat încă o dată, în minutul 37, prin Pricop, iar în minutul 38 Cataramă a stabilit scorul final de 4-3 pentru CSMS Iași.

Muncitorul Reșița: Vasile Giurcanu, Florin Bârcean, Casian Doană, Flavius Costescu, Valentin Ilaș, Cristian Rarinca, Daniel Vădrariu, Marius Călin, Denis Mihuțescu, Alexandru Urlică, Alexandru Sturzu, Alin Găină, Emilian Lolea.

Duminică, 12 octombrie, de la ora 18.30, reșițenii vor juca în deplasare la Futsal Klub Odorheiu Secuiesc.