CARANSEBEȘ – Cei doi atleți caransebeșeni s-au impus recent la competiția găzduită în Serbia! Liliana Dragomir a câștigat cursa de 15 km, iar Ion Baltariu  a fost de neoprit la cea de 7 km!

„Stațiunea Kopaonik din Serbia a fost gazda unei ediții memorabile a competiției Kopaonik Trail Race. Acest eveniment a adunat la start sute de alergători dornici să-și testeze limitele pe traseele pitorești ale muntelui, dar doi sportivi din Caransebeș au reușit să se remarce în mod special. În cursa de 15 km, Liliana Dragomir a demonstrat o formă fizică de excepție, reușind să se impună cu un avans considerabil față de următoarea clasată. Victoria sa clară a fost o dovadă a dedicării și antrenamentului intens, Liliana fiind într-o categorie proprie pe parcursul întregii competiții. În cadrul cursei de 7 km, tânărul Ion Baltariu a avut o performanță impresionantă. Deși a terminat pe locul 10 în clasamentul general masculin, la categoria de vârstă 14-18 ani, el a fost de neoprit, obținând locul 1. Acest rezultat este cu atât mai remarcabil având în vedere concurența acerbă și dificultatea traseului. Ambii sportivi au reprezentat cu mândrie Caransebeșul și au demonstrat că munca și pasiunea sunt esențiale pentru succes în sport. Participarea lor la Kopaonik Trail Race 2024 nu doar că a adus rezultate extraordinare, dar a și inspirat mulți alți tineri să-și urmeze visele sportive.”, transmite CSM Caransebeș.