REȘIȚA – CSM Reșița a terminat la egalitate, scor 1-1, partida de sâmbătă, 13 martie, cu formația CSM Slatina.
CARAȘ-SEVERIN – ACS Progresul Ezeriș joacă astăzi, 12 martie, în deplasare, de la ora 15:00, primul meci oficial din 2021, în compania echipei CSC Dumbrăvița, meci contând pentru etapa cu nr. 11 din seria 8 a Ligii 3!
REȘIȚA – Tânărul atacant al rosso-nerilor, Demetris Cristodulo, a fost convocat în lotul lărgit al României U18 pentru amicalele cu Ungaria. Potrivit frf.ro, selecționata U18 a României va participa în perioada 15-18 martie la un stagiu de pregătire în Ungaria, unde va juca și două meciuri de pregătire împotriva țării vecine!
REȘIȚA – În etapa a XIX-a a Ligii 2, CSM Reșița va juca sâmbătă, 13 martie, de la ora 11:00, împotriva echipei CSM Slatina, pe stadionul din Valea Domanului. Echipa antrenată de Alin Minteuan nu se regăsește, iar până în acest moment n-a reușit să câștige niciun meci oficial din 2021!
REȘIȚA – Extrema stângă a plecat dezamăgită de la echipa de handbal, deși în ultimele săptămâni, după demisia lui Bojan Butulija, fusese și antrenor secund al CSM Reșița!
CARAȘ-SEVERIN – Data de începerea a Ligii a IV-a n-a fost încă stabilită, iar campionatele județene de juniori sunt sub semnul întrebării. Drept urmare, echipele încearcă să dispute cât mai multe jocuri de pregătire în această perioadă!
REȘIȚA – Sportivii de la Clubul Sportiv Municipal și de la Clubul Sportiv Școlar Reșița s-au calificat la Campionatul Național U15 și la Cupa României U15. Reșițenii au obținut aceste calificări în urma turneului din perioada 5-7 martie, care a avut loc la Târgu Mureș!
REȘIȚA – Lucian Dobre va înființa un nou club de fotbal, numit AFC Caraș, unde va selecționa cei mai buni juniori din județul Caraș-Severin!
REȘIȚA – Echipa de fotbal american Reșița Locomotives a început sâmbătă, 6 martie, antrenamentele coordonate de Raul Siladi, la baza Mundo. De asemenea, la primul antrenament a avut loc și o selecție, unde s-au prezentat șase tineri dornici să fie inițiati în acest sport!
REȘIȚA – CSM Reșița a mai înregistrat o înfrângere, a treia consecutivă, după ce a pierdut, 1-2, în deplasarea de la Viitorul Pandurii Târgu Jiu și rămâne pe locul 13, cu doar 18 puncte acumulate în 16 partide!
