REȘIȚA – CSM Reșița începe să lege din nou victoriile după ce s-a impus și marți, 22 martie, cu scorul de 29-25 (13-11) în partida de pe teren propriu cu CS Medgidia!
REȘIȚA – CSU Reșița a terminat la egalitate, scor 26-26, partida cu CNOPJ Baia Mare, în etapa a XVII-a a Diviziei A, Seria B!
MĂURENI – Competiția a fost organizată de către clubul ACS Mundo Reșița. Ripensia Timișoara, AS Recaș, CSM Reșița, CFR Timișoara și CSM Lugoj au răspuns prezent la invitația făcută de Mundo, iar turneul s-a desfășurat pe terenul sintetic din comună!
CARAȘ-SEVERIN – Luni, 21 martie, au demarat activitățile sportive organizate pentru sărbătorirea Zilei Poliției Române, eveniment celebrat în 25 martie. Iar în acea dată, anul acesta, se împlinesc 200 de ani de la atestarea documentară a Poliției Române!
REȘIȚA – Micii înotători de la Clubul Sportiv Școlar Reșița au participat în perioada 19-20 martie la Campionatul Regional pentru copii cu vârste cuprinse între 10-11 ani!
REȘIȚA – Daria Grigoroiu, sportiva pregătită de antrenorul Ștefan Nagy, a obținut locul I, la juniori, la Campionatele Naționale în sală! Atleta aflată în dublă legitimare, atât la Clubul Sportiv Universitatea Reșița cât și la Clubul Sportiv Școlar Reşiţa, a obținut titlul național în proba de 60 de metri garduri!
REȘIȚA – CSM Reșița a câștigat sâmbătă, 19 martie, cu scorul de 38-31 (18-15) jocul cu CSM Făgăraș și a urcat pe prima poziție în clasamentul play-off-ului! Echipa pregătită de Radu Bote și Mihai Rohozneanu a acumulat în urma acestei victorii 15 puncte, iar Făgărașul a coborât pe locul secund, cu 13 puncte!
LUPAC – AFC Voința Lupac a câștigat cu 3-0 partida jucată în deplasare cu ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2! Marcatorii Voinței au fost Săndescu, Popa și Cristodulo. „Croații” au profitat de remiza Șimianului de acasă, cu Aurul Brad și s-au calificat în play-off, unde vor juca alături de CSM Reșița, CSM Deva și Pandurii Târgu Jiu!
CARAȘ-SEVERIN – Partida de pe sinteticul din Valea Domanului, dintre ACS Progresul Ezeriș și CSM Deva, s-a încheiat cu scorul de 8-0 în favoarea celor din județul Hunedoara, în etapa a XVII-a a Ligii 3, Seria a VII-a!
REȘIȚA – CSM Reșița s-a impus sâmbătă, 19 martie, cu scorul de 3-0, în partida împotriva formației CS Gilortul Târgu Cărbunești, din etapa a XVII-a a Ligii 3, Seria a VII-a! Elevii lui Dan Alexa s-au impus grație golurilor marcate de Valentin Lazăr (minutul 17), Ndiaye Mediop (minutul 29) și Ion Vasluian (minutul 52)!
