El a arătat că important este că va fi vot uninominal “pentru că preşedintele a dorit acest lucru şi partidele nu!”
“Nu vă pierdeţi în amănunte. Va fi vot uninominal clar, pentru că preşedintele a dorit acest lucru şi partidele nu au vrut aşa ceva”, a spus Vasile Blaga, în direct la Realitatea TV.
El a explicat şi de ce Partidul Democrat a susţinut proiectul de vot uninominal al Pro-Democraţia: “Nu ne-am opus proiectului Pro-Democraţia, pentru că nu am dorit să fim numiţi cârcotaşi“.
