MOLDOVA NOUĂ – O tânără a sunat la 112, în cursul zilei de marţi, 13 iunie, în jurul orei 13.10, pentru a cere ajutorul vizavi de un tânăr care s-ar fi înecat în Dunăre, în zona Măceşti. Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă „Semenic“ a trimis în zonă un echipaj de pompieri care a început căutările, fiind solicitat şi sprijinul unui echipaj de scafandri din judeţul Mehedinţi, după cum ne informează sublocotenentul Elena Tarla, purtătorul de cuvânt al ISU Caraş-Severin.
