CARAȘ-SEVERIN – Deputatul cărășean consideră că nu este oportună închiderea capacităților de producție de energie bazată pe cărbune!
REȘIȚA – De la oamenii Primăriei Reșița, pe care i-am surprins în aceste zile la lucru, am aflat că părțile metalice ale fântânii trebuie să fie dezasamblate. Asta deoarece cele două bazine ale fântânii vor fi reabilitate. Este vorba despre o inițiativă mai veche a municipalității, care abia cum ajunge să fie transpusă în fapte!
REȘIȚA – Consilierii județeni din Timiș s-au răzgândit și acum vor să vândă partea lor din Schilift. Informație pe care primarul Ioan Popa a aflat-o de la presa locală în recenta conferință de presă!
REȘIȚA – Este mesajul proiectului „DizabilArt”, derulat de Asociația Charcot Marie Tooth România (ACMT). Asociația are sediul în Reșița, fiind condusă de Andreea Szabo și având-o pe Nicoleta Poganu ca responsabil grup țintă!
CARAȘ-SEVERIN – Deputatul cărășean Dumitru Rujan dă o veste bună angajaților din sectorul public, unii dintre ei beneficiind de o majorare de 10%, alții de o pătrime dintr-o diferență salarială!
CARAŞ-SEVERIN – Deputatul cărăşean Marius Damian a făcut în Parlament o declaraţie politică-bilanţ pentru partidul din care face parte!
CARAȘ-SEVERIN – Președintele Consiliului Județean își dorește atât de mult ca Spitalul Județean Reșița să nu mai fie o gaură neagră în care se pierd miliarde de lei, încât este dispus să îl aducă la conducerea unității sanitare chiar pe cel care de multe ori l-a criticat public, adică pe managerul spitalului din Orșova, Adrian Cican!
REȘIȚA – „Uau! Trăzneşte a Rostopască!”, zise Erwin Kessler văzând picturile de la Magazinul Universal!
REȘIȚA – Prima ediție a Cupei „Mini-KEBS” la baschet a avut loc sâmbătă, 4 iunie, pe terenul de sport din Parcul Siderurgistului! Dacă la precedentele ediții cupa s-a adresat elevilor de liceu, de această dată organizatorii au decis ca la turneu să participe copii născuți în anul 2012 și mai mici!
