CARAȘ-SEVERIN – Asta a constatat șeful CJAS Caraș-Severin, după ce a trecut pragul a două dintre staționarele Spitalului Județean de Urgență din Reșița!
REȘIȚA – Polițiștii reșițeni au fost anunțați prin 112, duminică dimineață, în jurul orei 8.53, despre faptul că un garaj ar fi fost spart la Reșița, iar din incintă ar fi fost furat un autoturism. Luni, în jurul orei 4.50 dimineața, polițiștii orăvițeni care se aflau pe strada Zona Gării din oraș au verificat în baza de date fix autoturismul care figura ca furat din Reșița!
ADVERTORIAL. Când vine vorba de mâncare, nu e loc de compromisuri. Chef Delivery știe că un preparat bun nu se mănâncă doar cu furculița, ci și cu ochii, cu mirosul, cu sufletul. Am ales pentru tine 5 bombe culinare care fac senzație în meniu.
REȘIȚA – Proiectul Centrului educațional și de evenimente din Reșița concurează, alături de alte 20, pentru un loc în finala Bienalei Naționale de Arhitectură!
CARAȘ-SEVERIN – Edificiul județean necesită acești bani pentru că pompele de căldură au nevoie de mai multă putere decât oferă actuala rețea, chiar și cu aportul energetic regenerabil furnizat de panourile fotovoltaice!
CARAȘ-SEVERIN – Vineri, acțiunea s-a concentrat pe reședința județului, iar sâmbătă pe orașul din Clisură! Activitățile de amploare, cu efective mărite, au urmărit prevenirea faptelor antisociale, menținerea climatului de ordine publică și creșterea siguranței rutiere!
CARAȘ-SEVERIN – Fostul, de acum, secretar de stat în Ministerul Economiei a fost pus sub control judiciar de magistrații timișoreni, după ce inițial fusese reținut pentru 24 de ore!
REȘIȚA – Secția de handbal a clubului Mundo continuă să își consolideze echipa prin atragerea de oameni cu experiență și pasiune pentru sport. Cel mai nou membru al familiei Mundo este Snezan Radosavlevici, fost jucător cu evoluții notabile la CSM Reșița și un produs al handbalului reșițean, care își începe acum cariera de antrenor!
CARAȘ-SEVERIN – Deputatul AUR de Caraș-Severin, Samuel Miclău, lansează un atac dur la adresa PSD și PNL, acuzând partidele aflate la guvernare că au lăsat spitalele din județ să se degradeze până la limita colapsului!
