REȘIȚA – Fotbaliștii de la CSM Reșița trag tare în cantonamentul de la Vatra Dornei. Dorinel Munteanu este mulțumit de condițiile de pregătire, dar și de jucători, care efectuează zilnic câte două antrenamente. De asemenea, în această perioadă, rosso-nerii vor să se mai întărească cu alți doi fotbaliști.
REȘIȚA – CSM Reșița a reluat miercuri, 8 ianuarie, pregătirea pentru partea a doua a sezonului Ligii 2. Rosso-nerii au efectuat primul antrenament din 2020 pe terenul sintentic din Valea Domanului, iar la reunire s-a prezentat doar o parte dintre jucătorii noi transferați.
REȘIȚA – Astăzi este programată reunirea echipei CSM Reșița, iar elevii lui Dorinel Munteanu vor efectua în această perioadă două cantonamente. Primul va avea loc la munte, iar cel de-al doilea se va desfășura în Antalya, unde rosso-nerii vor juca și cinci meciuri amicale.
REȘIȚA – După ce l-a împrumutat recent pe Gabriel Dodoi de la FC Rapid, CSM Reșița începe să se miște pe piața transferurilor. Înainte cu câteva zile de reunirea lotului, rosso-nerii l-au achiziționat și pe experimentatul Laurențiu Buș.
