Caraş-Severin, Romania

REȘIȚA – CSM Reșița s-a reunit luni, 22 iunie, la baza sportivă din Valea Domanului, sub comanda noului staff tehnic, într-o formulă reorganizată și cu o nouă viziune asupra proiectului sportiv. Noul antrenor, Dorinel Munteanu, coordonatorul întregii activități sportive a clubului, a subliniat că obiectivul principal rămâne obținerea de rezultate, spectacolul urmând să fie pe plan secund!

La primul antrenament al verii, tehnicianul a avut la dispoziție un lot format din 23 de jucători. La reunirea lotului s-au prezentat: Erwin Bloj, Edmond Lenghel, Alin Dudea, Iustin Popescu, Antonio Mico, Cristian Bărbuț, Andrei Dima, Robert Vișan, Ouadie Salhi, Vlad Chera, Claudiu Apro, Marian Negru, Ciprian Rus, Mihai Traia, Lucian Buzan (mijlocaș, venit de la Șelimbăr, născut la Caransebeș), Marco Lăzărović, David Pop, Aris Tudor, Ianis Măciucă, Filip Bîcleșanu, Chira, Ianis Droană (fundaș central, ultima oară la CS Gheorgheni) și Sergiu Rimovecz.

Formația din Valea Domanului este pe punctul de a perfecta noi transferuri în zilele următoare, conducerea clubului purtând discuții cu mai mulți jucători chiar în timpul primului antrenament.

La începutul săptămânii viitoare, CSM Reșița va efectua un cantonament centralizat la Vatra Dornei, unde Dorinel Munteanu își dorește să aibă la dispoziție, în proporție de aproximativ 90%, lotul cu care „rosso-nerii” vor aborda noul sezon competițional.

JCS-Ștefan Moraru

Adaugă comentariu