REȘIȚA – În perioada imediat următoare, sportivii antrenați de Adrian Dacica și Florin Dință, de la CSȘ Reșița și CSM Reșița, vor participa la Campionatul Național de lupte pe plajă, care va avea loc în perioada 16-20 iunie, la Costinești!

„Am participat la Campionatul European Under 15, care s-a desfăşurat la Sofia. Am avut şi o sportivă de la CSȘ Reşiţa, Elvira Drăgan, care a participat la categoria 42 de kg. A fost prima ei participare, a câştigat un meci în faţa unei turcoaice, a pierdut apoi cu o sportivă poloneză şi s-a clasat în final pe locul 7. Se putea mult mai bine, aveam aşteptări mai mari, ne dorim la anul, când ea va fi în ultimul an la U15, să aducă un rezultat mult mai bun. Acum ne pregătim să participăm cu cei mici, juniorii II, juniorii III şi Under 15 la Campionatul Naţional de lupte pe plajă, care se va desfăşura la Costineşti în perioada 16-20 iunie. Vom duce la competiţie atât sportivi de la CSȘ Reşiţa, cât şi de la CSM Reşiţa. Nu ştim deocamdată câţi vor fi, trebuie să ţinem cont şi de bugetul care va fi pus la dispoziţie de club”, a declarat Florin Dinţă, preşedintele Asociaţiei Judeţene de Lupte Caraş-Severin.