Caraş-Severin, Romania

LĂPUȘNICU MARE – Cel puțin asta reiese după ce polițiștii cărășeni au cercetat cazul în care s-a reclamat că persoane necunoscute au pătruns prin efracție în Primăria Lăpușnicu Mare.

Potrivit unui comunicat al IPJ Caraș-Severin, duminică seara, Poliţia Bozovici a fost sesizată prin apel la 112 despre faptul că „a fost forțat sediul Primăriei Comunei Lăpușnicu Mare“. La fața locului s-a deplasat o echipă de cercetare care, în urma verificărilor efectuate, a constatat că  nu sunt urme de efracție la ușile și ferestrele exterioare sau la căile de acces exterioare. Primarul comunei Lăpușnicu Mare a specificat că nu se poate stabili dacă lipsesc bunuri sau documente din sediul Primăriei și că în perioada imediat următoare se va efectua un inventar. Polițiștii continuă cercetările față de autori necunoscuți pentru comiterea infracțiunii de tentativă la infracțiunea de furt calificat.