Pe 24 octombrie 2007, reprezentanţii companiei au înaintat Primăriei Oţelu-Roşu documentaţia necesară în vederea eliberării autorizaţiei de construire a unei instalaţii de captare şi epurare a gazelor arse.
După primirea autorizaţiei, se poate trece la realizarea propriu-zisă a instalaţiei.
Iulius Pârvu
