După şase meciuri susţinute, în competiţia organizată de A.J.F. Caraş-Severin, ocupă locul întâi, cu maximum de puncte, 24, fără nici un gol primit.
De reţinut, grupa a fost preluată în această vară de la antrenorul Petru Panescu.
„Ne-am propus să câştigăm campionatul şi să depăşim şi etapa de zonă“, ne-a declarat Gheorghe Lupu. Obiectiv împărtăşit şi de Petru Tincul, directorul clubului.
Chiar dacă dispune de un lot numeros, Gheorghe Lupu continuă acţiunea de selecţie, dar şi de legitimare de jucători care vor să evolueze în Valea Domanului.
Pentru cei interesaţi, antrenamentele sunt programate zilnic, de la ora 9.30 şi 15.00, de luni până vineri.
Marius Moraru
