Unii români fură orice, fură de oriunde şi folosesc cele mai neobişnuite metode.
REŞIŢA – F.C.Ş.-F.C.M. Reşiţa organizează zilnic, de luni până vineri, între orele 15.00-17.00, la Stadionul „Mircea Chivu“, selecţii pentru completarea grupei de vârstă – copii născuţi între anii 1996-1998, coordonată de antrenorii Cosmin Buda şi Nicolae Georgevici.
Actorul apreciază inteligenţa publicului capabil să recepteze ce se petrece pe scenă.
ORAVIŢA – La Oraviţa, ca şi în întreg Banatul şi Transilvania, joi a fost sărbătorită „Luminaţia“ sau „Ziua Morţilor“.
REŞIŢA – Sâmbătă, 3 noiembrie, judeţul Caraş-Severin va găzdui faza regională a concursului „Diversitatea – o şansă în plus pentru viitor“.
REŞIŢA – Comitetul pentru Situaţii de Urgenţă a aprobat măsurile în cazul întâmplării unui seism.
TIMIŞOARA – În jurul prânzului, astăzi, o maşină cu o încărcătură mai puţin obişnuită încerca să-şi facă loc pe Calea Aradului din Timişoara, mergând spre centru, într-un trafic infernal. Şi asta pentru că Primăria Şag doreşte să le spună celor care tre pe acolo un „Bine aţi venit” şi un „Drum bun” în manieră occidentală. ![]()
Preşedintele pakistanez, Pervez Musharraf, a decretat, sâmbătă, starea de urgenţă în ţară, a anunţat televiziunea de stat de la Islamabad, citată de AFP.
Pe 25 noiembrie, românii vor veni la vot la ore diferite pentru a-şi alege europarlamentarii sau pentru a se exprima asupra votului uninominal.
