REȘIȚA – Înotătorul Denis Popescu, legitimat la Clubul Sportiv Școlar Reșița, a obținut patru medalii la Cupa României, competiție desfășurată la Târgoviște!
REȘIȚA – Cupa Internațională de Para-karate a fost organizată zilele trecute de Comisia Națională de Para-karate (președinte Florin Boca), din cadrul Federatiei Romane de Karate!
REȘIȚA – Adică impresiile unui simplu suporter al unei echipe al cărei adversar a fost mai bun!
REȘIȚA – Trupa lui Alexa și Bobar a pierdut la loviturile de departajare împotriva echipei CSC Dumbrăvița, meci contând pentru accederea în Liga 2. Scorul după 120 de minute a fost de 1-1, iar Dumbrăvița s-a impus la penalty-uri cu 4-2!
OȚELU ROȘU – La sfârșitul lunii mai, sportivii de la ACS Complex Gym Oțelu Roșu au finalizat cu succes două competiții importante: Campionatul Național Kempo K1 de la Bucuresti și Campionatul Național Unificat de la Ploiești. Acum, antrenorul Adrian Lungu și kickboxerii de la Oțelu Roșu se pregătesc de alte concursuri!
REȘIȚA – Secția de judo de la Muncitorul Reșița a participat cu patru sportivi la Campionatele Naționale de U12 și U14! Bianca Mitrof, antrenată de Dan Păștean, a reușit să cucerească medalia de bronz la categoria de 36 de kg, la U12!
REȘIȚA – CSM Reșița va juca miercuri, 8 iunie, de la ora 17:30, returul cu CSC Dumbrăvița, meci contând pentru barajul de promovare în Liga 2! În primul meci, disputat la Dumbrăvița, scorul a fost egal, 0-0, iar rosso-nerii au acum avantajul că vor juca cu promovarea „pe masă” în fața a câtorva mii de suporteri reșițeni!
REȘIȚA – Grupa de juniori 2008-2009 de la CSM Reșița, antrenată de Călin Cheregi, a cedat pe teren propriu, scor 0-3, în partida amicală cu Dinamo București!
BOCȘA – Fotbalista originară din Bocșa a reușit o nouă performanță notabilă și a promovat cu echipe Apulia Trani în Serie B din Italia. Laura Rus a contribuit în mare măsură la atingerea obiectivului echipei sale prin numărul de goluri marcate și prin pasele decisive oferite!
CARAȘ-SEVERIN – FC Nera Bogodinț a învins duminică, 5 iunie, cu scorul de 4-1 Foresta Lăpușnicu Mare și a cucerit astfel Cupa României Caraș-Severin, competiție organizată de către Asociația Județeană de Fotbal!
