REŞIŢA – Administraţia locală de pe Bârzava va susţine financiar, în calitate de partener, organizarea etapei naţionale „Cupa Reşiţa“ la automobilism la începutul lunii iulie!
CARANSEBEȘ – ACS Magica Caransebeș va juca sâmbătă, 18 iunie, de la ora 18, în deplasare, primul joc al barajului pentru promovarea în Liga 3 cu CSO Retezatul Haţeg! Returul este programat pentru data de 25 iunie, la Caransebeș!
CARANSEBEȘ – Atletul Lucian Ștefan, legitimat la Clubul Sportiv Școlar Caransebeș și antrenat de Cristian Dragomir, a cucerit medalia de bronz la Campionatul Balcanic de atletism în proba de 3000 de metri, concurs desfășurat în Muntenegru!
CARAȘ-SEVERIN – Memorialul „Adalbert Batkai” la judo a ajuns la a doua ediție și s-a desfășurat la finalul săptămânii trecute, la Lugoj! Au participat peste 200 de sportivi de la 13 cluburi din Caransebeș, Cluj-Napoca, Deva, Lugoj, Oțelu Roșu, Reșița şi Timișoara!
REȘIȚA – Chiar dacă Politehnica Timișoara nu a reușit să se mențină în Liga 2, antrenorul reșițean Lucian Dobre a considerat că această experiență a fost cea mai interesantă din cariera lui de antrenor!
REȘIȚA – În opinia antrenorului Cristian Chitucea, primul sezon al echipei ACS Mundo Reșița în Liga a IV-a fost un succes, iar cei mai mari juniori ai clubului au avut un progres vizibil de-a lungul anului!
REȘIȚA – Este parcă regretul unui antrenor care a încercat să schimbe ceva în Valea Domanului și i s-au pus „bețe în roate”. Acum, la cinci ani de la abandonarea proiectului cu tineri al lui Dobre, CSM Reșița reia această strategie, bineînțeles după ce s-au cheltuit sume mari din bani publici pentru a se ajunge, din nou, în același punct!
REȘIȚA – Ca o finalitate a antrenamentului de-a lungul anului, copiii născuți în anul 2014 de la ACS Mundo au avut parte sâmbătă de o competiție a lor! Competiția, care s-a desfășurat pe stadionul „Gloria” din Reșița, a reunit la start opt echipe de copii!
REȘIȚA – Clubul reșițean de înot masters „Reșița 07” s-a mobilizat cu un număr record de sportivi pentru competiția „Sprint Cup” Masters de la Timișoara!
REȘIȚA – În primul rând, antrenorul Dan Alexa va pleca împreună cu marea majoritate a jucătorilor. În al doilea rând, CSM Reșița se va axa din acest moment pe jucători tineri, de la centrul de copii și juniori, și se va reorienta spre fotbaliști din Reșița și din județ!
