LUPAC – AFC Voința Lupac va întâlni vineri, 4 noiembrie, de la ora 14, în deplasare, ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2, în etapa a XI-a a Ligii 3, Seria a VII-a! Formația pregătită de Lucian Dobre nu trece prin cea mai bună formă, n-a mai câștigat de câteva etape, dar antrenorul este de părere că a remediat problemele din cadrul lotului și că trebuie ca echipa să-și „spele” imaginea arătată în ultima perioadă!
CARAȘ-SEVERIN – Memorialul „Constantin Ali Bogdan” la judo, organizat la Timișoara, a reunit la start peste 650 de sportivi din România, Republica Moldova, Ucraina și Ungaria!
REȘIȚA – În perioada 27-30 octombrie s-au desfășurat, la București, Campionatele Balcanice de U15 și U17 la lupte greco-romane, libere și feminine! Reșițeanca Elvira Drăgan a luat argintul la U15, la categoria 42 de kg și a obținut locul I cu echipa. Tehnicianul Florin Dință a participat la această competiție din postura de antrenor de lot național la băieți!
CARANSEBEȘ – Casian Ivan are 15 ani şi este elev în clasa a IX-a la Liceul Tehnologic „Decebal” din Caransebeş, iar sâmbătă, 29 octombrie, după ultima etapă a Campionatului Naţional Intern Român de Enduro Cross, clasa Hobby, desfăşurată la Zărneşti, a reuşit să se claseze pe locul I la General, devenind astfel cel mai tânăr campion național de Enduro Cross din toate timpurile!
CARANSEBEȘ – Alături de lotul României, sportivul caransebeșean Dorian Armaș va participa în perioada 2-7 noiembrie, la Campionatul Mondial de culturism seniori și masters, ce se va desfășura în Spania!
REȘIȚA – Echipa de șah CS Muncitoresc Reșița a promovat în Divizia A după ce a câștigat cu scorul de 3-1 confruntarea cu Șoimii Lipova!
CARAȘ-SEVERIN – Formația pregătită de Mircea Manu a pierdut sâmbătă, 29 octombrie, scor 0-1, partida de acasă cu ACS Viitorul Șimian, în etapa a X-a a Ligii 3, Seria a VII-a!
REȘIȚA – În prima etapă din retur, CSM Reșița a câștigat vineri, 28 octombrie, cu scorul de 3-1, partida cu CS Phoenix Buziaș! Pentru rosso-neri au înscris Aboubacar (minutul 31), Rimovecz (minutul 35) şi Bărboianu din penalty (minutul 87). Golul de onoare al Buziașului a fost marcat de Avrămescu, în minutul 88. Reșița rămâne primul loc, cu 23 de puncte, fiind urmată de Ghiroda cu 21!
CARANSEBEȘ – La doar câteva zile după ce a împlinit 20 de ani, caransebeșeanul Alexandru Matei, legitimat acum la Dinamo, a reușit o performanță excelentă la Campionatul European de judo U23 de la Sarajevo, chiar dacă a avut adversari mai mari ca vârstă!
REȘIȚA – Perechea formată din Bogdan Kostner și Andreea Dumitru, de la clubul de dans sportiv Mystic Reșița, a cucerit medalia de bronz la Campionatul European de tineret, desfășurat în Armenia!
