REŞIŢA – Ambasadorul Republicii Populare Chineze în România, Excelența Sa Dl. XU Feihong, a răspuns invitației adresate de sucursala Caraș-Severin a Camerei Bilaterale de Comerț și Industrie Romania – China și se va afla joi, 25 mai 2016, la Oțelu Roșu și Reșița.
Primele întâlniri sunt programate a se desfășura la Oțelu Roșu, la sediul Primăriei și, ulterior, la Combinatul Siderurgic din localitate. Discuțiile cu prefectul Florența Albu, președintele Silviu Hurduzeu și primarul Ioan Popa sunt programate a avea loc la Reșița la sediul Palatului Administrativ, fiind precedate de o vizită la UCM Reșița.
