Cetăţenii trebuie să ştie că în prima sâmbătă din luna noiembrie pot să renunţe la aparaturile electrice şi electronice nefuncţionale, învechite, poluante şi acaparatoare de spaţiu în locuinţa fiecăruia.
Astfel, în această zi cetăţenii vor scoate în faţa casei sau a blocului deşeurile de echipamente electrice şi electronice, iar primăriile, prin Prescom şi Urban împreună cu Remat Caraş-Severin şi Transal Urbis S.R.L. vor colecta toate deşeurile scoase în stradă, în urma apelurilor telefonice primite de la cetăţeni.
Doina Rolea
