GRĂDINARI – O femeie de 45 de ani din Forotic s-a plâns poliţiştilor, vineri, 26 mai, în jurul orei 19.30 vizavi de faptul că a fost lovită de un autoturism, în comuna Grădinari, iar după incident şoferul implicat nu s-a oprit ci şi-a continuat drumul…
Oamenii legii n-au stat pe gânduri, iar în ziua următoare au dat de urmele autorului, care a fost identificat în persoana unui tânăr de 18 ani, din Ticvaniu Mare. „Pe numele lui a fost întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă, polițiștii reținându-i și permisul de conducere. Femeia, rănită ușor, a fost transportată la spitalul din Oravița pentru îngrijiri medicale“, ne informează Poliţia judeţului.
Potrivit legislaţiei româneşti, părăsirea locului accidentului constituie infracțiune, iar cel care se face vinovat de o astfel de faptă riscă pedeapsa închisorii de la doi la şapte ani.
