Caraş-Severin, Romania

TIMIȘOARA – Într-un meci din etapa a patra a Campionatului Național de Handbal al Junioarelor I, Seria E, Universitatea Reșița a învins în deplasare pe LPS Banatul Timișoara, cu scorul de 44-27.

Echipa pregătită de profesorul Cristian Busuioc și-a demonstrat superioritatea și a terminat învingătoare încă o partidă din Seria E. Timișorencele nu au putut face față forței echipei reșițene, care conducea la pauză la o diferență de zece goluri, scor 22-12. Au jucat pentru Universitatea Reșița în victoria de la Timișoara: Alexandra Popescu, Alexandra Dinu (11 goluri), Claudia Stanciuc (10), Adriana Voina (7), Lorena Mocodean (6), Alina Cristea (5), Lavinia Grozuța, Alexandra Pîrcioagă, Cătălina Dumitrescu, Andreea Matula, Alexandra Lobonțiu.

Junioarele I se vor alătura senioarelor din lotul echipei reșițene pentru deplasarea de la Râmnicu Vâlcea, acolo unde duminică, 26 octombrie, de la ora 11, Universitatea va întâlni formația locală Național, în etapa a șasea a Diviziei A de handbal feminin, Seria B.