Caraş-Severin, Romania

În total, 310.000 de lei au fost investiţi în clădirea izolată termic şi dotată cu o reţea proprie de încălzire.

Din această sumă, 170.000 de lei au fost asiguraţi de ME, iar restul de 140.000 de lei au însemnat contribuţia Primăriei.

Conform primarului Ioan Goga, investiţiile vor continua. „Am solicitat Ministerului Educaţiei suma de 360.000 de lei, bani cu care vrem să reabilităm complet şi cel de-al doilea corp al clădirii şcolii“, ne-a declarat primarul.

Din declaraţia sa reţinem că reabilitarea acestui corp al clădirii presupune, printre altele, dotarea cu reţea proprie de încălzire, înlocuirea ferestrelor cu altele termopan şi reabilitarea acoperişului.

Ionel Ivaşcu