„În conformitate cu planul de implementare pentru deşeurile de echipamente electrice şi electronice şi a H.G. nr.448/2005 privind deşeurile, prin S.C. Salubritatea S.R.L. se începe colectarea deşeurilor mai sus menţionate“, ne-a declarat primarul Ioan Goga. Populaţia va depozita aceste deşeuri în faţa blocului sau a casei.
Din două în două zile, acestea urmează să fie colectate şi transportate la punctele de colectare special amenajate.
Prima colectare se va face în data de 3 noiembrie.
