Pereţii sunt străbătuţi de crăpături adânci, astfel există oricând pericolul ca pereţii să se surpe. „Am reuşit să punem la punct toate sediile din substaţiile din judeţ pe care le avem. Toate arată foarte bine. Mai puţin sediul central din Oradea. Am primit unele promisiuni că ni se va construi unul nou în acelaşi perimetru în care se va afla viitorul Spital de Urgenţă.
Sperăm să se concretizeze această promisiune, pentru că amplasarea lui în proximitatea spitalului ar fi ideală”, l-a informat marţi dr.Tiberiu Bondar, managerul general al Ambulanţei pe prefectul Mircea Ghitea, care a fost invitat la prezentarea celor opt ambulanţe destinate consultaţiilor la domiciliu.
Viorica Borz
