TÂRNOVA – Poliţiştii din comună au fost sesizaţi prin numărul unic de urgenţă 112 cu privire la faptul că un bărbat în vârstă de 35 s-a urcat marţi, 28 iunie, pe un stâlp metalic de tensiune şi intenţiona să se sinucidă.
Poliţiştii deplasaţi la faţa locului, au constatat că Ion F., de 35 de ani, în urma unor probleme familiale pricinuite de plecarea soţiei în mod repetat de la domiciliu şi lipsa banilor pentru o amendă pe care a primit-o în urmă cu câteva zile, intenţiona să se arunce de pe stâlp.
În urma negocierilor, oamenii legii, au reuşit să îl determine pe bărbat să renunţe la gestul necugetat. Ion F. a fost preluat de o ambulanţă pentru a i-se acorda îngrijiri medicale.
